IV. ročník turnaja neregistrovaných hráčov v stolnom tenise

V sobotu 7. 2. 2015 sa v telocvični ZŠ a MŠ Rosina uskutočnil 4. ročník turnaja neregistrovaných hráčov v stolnom tenise. Zúčastnilo sa na ňom 28 hráčov, z nich 20 v kategórii dospelých a 8 v kategórii žiakov. Dospelí hrali v štyroch základných skupinách, z ktorých postupovali prví traja do dvoch štvrťfinálových skupín a prví dvaja najlepší z týchto skupín hrali "do kríža" prvý s druhým a postup do finále. Z hráčov posilnených tradičnou domácou klobáskou a pestrou bufetovou ponukou sa najďalej prebojoval Jaroslav Kais, minuloročný víťaz turnaja, keď vo finále zdolal Michala Kohúta jednoznačne 3 : 0 na sety. O najmenší pohár za 3. miesto bojovali Branislav Beniač s Mariánom Krajčim (3 : 1).
Hráči, ktorí sa neprebojovali zo základných skupín hrali v dvoch skupinách o cenu útechy; tú napokon získal Rastislav Bobuľa, ktorý zdolal v "malom finále" Michala Cíbu 3 : 0 na sety.
Najúspešnejší zo žiakov bol opäť Patrik Trzuba, ktorý v dramatickom finále vyhral nad Kristiánom Sádeckým tesne 3 : 2 na sety, a tak získal zlatú medailu. V súboji o bronz vyhral Matej Zajac nad Michaelou Beniačovou 3 : 2.
Najstarším hráčom turnaja bol Ladislav Ďuroška (59 r.), najmladším Jakub Grúň (8 r.) a "najvzdialenejšou" účastníčkou Alena Maslonková (Zemianske Kostoľany).
Hráči, ale aj fanúšikovia boli s turnajom spokojní, za čo treba poďakovať Stolnotenisovému oddielu Rosina, ZŠ a MŠ Rosina, OÚ Rosina a všetkým sponzorom. Všetci zúčastnení sa tešia už na ďalší ročník turnaja.

Poradie hráčov: 1. Jaroslav Kais, 2. Michal Kohút, 3. Branislav Beniač, 4. Marián Krajči, 5. Daniela Pavelová, 6. Dušan Brezáni, 7. Dušan Grúň, 8. Ladislav Ďuroška, 9. Martin Beňo, 10. Radovan Kuba, 11. Leonard Vojtyla, 12. Adrián Bičanovský, 13. Rastislav Bobuľa, 14. Michal Cíba, 15. Alena Maslonková, 16. Michal Urban, 17. Peter Vanek, 18. Štefan Škvarna, 19. Miroslav Jantek, 20. Michal Rosinec